Radyolink Sistemleri - Radyolink Çözümleri

Radyolink sistemleri sizlere daha hızlı bir iletişim hizmeti sunmakta ve güvenirliği çok yüksek seviyelere çıkarmaktadır.  Radyo link kısaca sadece iki nokta arasında elektromanyetik dalgalar sayesinde hızlı ve güvenli iletişim sağlayan sistemlere denilmektedir. Radyolink en belirgin özelliği ise iki nokta arasında iletişim sağlar ve diğer ağlardan bu özelliğiyle daha güvenli hale gelmektedir. Bir diğer özelliği ise izlemez bir sisteminin olmasıdır. Radyolink sistemlerinin en çok tercih edildiği alanlar genellikle telefon santralleri veya televizyon stüdyoları ile vericiler arasındadır. Son dönemde internet bağlantıları içinde kullanılmaya başlanmış ve çok iyi sonuçlar gözlemlenmiştir.

radyolink

 

Son yıllarda hayatımıza giren radyolink internet, hayatımızın her alanında kullanmış olduğumuz İnternet sebebi ile bir çok yerde karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizde son yıllarda yerli olarak üretebildiğimiz radyolink teknolojisi, çeşitli sağlayıcılar tarafından kullanıma sunulmaktadır. Hayatımıza giren bu teknoloji ne işe yaradığını ve bizlere ne gibi kolaylıklar sağladığını, sunulan bu kaliteli hizmeti kullandıkça anlamaktayız.

Radyolink Teknolojisi Nedir?

Radyolink teknolojisi birbirinden tamamen bağımsız olan iki nokta arasında elektromanyetik dalgalar ile haberleşen bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Radyolink teknolojisinde yalnızca iki nokta arasında haberleşme sağlanabilir. Bu iki noktanın haricinde herhangi bir şekilde izlenebilmesi mümkün olmamaktadır. Radyolink teknolojisinin genellikle kullanılan yerler olarak göze ilk çarpan telefon santralleri ve televizyon yayın stüdyoları ve sağlanan verici arasında olmaktadır.

radyolink sistemleri

Yine ilk olarak bu teknolojinin kullanım alanı, iletişimin haberleşmenin zor olduğu koşullarda kesintisiz bir şekilde kullanıldığı tespit edilmiştir. İki nokta arasında haberleşmeyi güçlü bir şekilde sağladığı için, en zor arazı koşullarında dahi sistem başarılı bir şekilde çalıştığı görülmüştür. Radyolink İnternet'i şu şekilde düşünebiliriz. Telefon hattı üzerinden kullandığımız İnternet hizmetini trafiği sıkışık bir yol olarak düşünelim, radyolink internet hizmetini ise dört şeritli otoyol olarak düşündüğümüzde ulaşılabilecek hız doğal olarak ilk örnekte belirttiğimiz sistemden üstün olduğu veri transferinin daha yüksek limitlere çıktığını anlayabiliriz. Kurumsal firmaların çokça kullanmaya başladığı radyolink İnternet uygun fiyata, kaliteli hızlı bir hizmet almayı sağlamaktadır.

Neden Radyolink İnternet

Dünyada her geçen gün hızlı İnternet'e ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Verimli bir şekilde İnternet kullanmak ve bunu hızlı bir şekilde sağlamak, bir çok alanda sizi rakiplerinizin önüne geçirmektedir. Bunun için her geçen gün yeni teknolojiler üretmek için teknoloji firmaları çabalamaktadır. Bu bağlamda düşündüğümüzde radyolink teknolojisi ile sağlanan İnternet iki nokta arasında elektromanyetik dalgaları etrafa yayılmadığı için kablolu İnternet çözümleri ile kıyaslandığında İnternet hızı ve verimliliği daha yüksek olmaktadır.

radyolink internet

Sonuç olarak

Açık alanda havadan sağlanan radyolink İnternet hizmeti hem kablolu İnternet hizmetine göre maliyeti daha düşük, hem de 20 mbps hızın daha da üzerine çıkabilmekte ve İnternet hizmetini yoğun şekilde kullanan işletmeler için son derece verimli olmaktadır.

© 2018 Ramtek Telekom. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım & Yazılım : Portakal Bilişim